Krishna with a flute. 2009

Author: Alexey Leonov
Material: chamotte
Location: МЦР

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Коли світом починає правити адхарма – протилежний Закон праведності, Сини Світла приходять на допомогу для встановлення космічної рівноваги. Прихід Бога на Землю у вигляді Крішни став тією вирішальною силою, яка повернула історію Індії та світу в цілому на шлях очищення та духовних пошуків. “Бхагават-Гіта” (“Пісня Господня”) містить основні положення Учення Крішни.
Крішна закликає до реалізації космічного закону дхарми, який призводить до усвідомлення своєї вічної природи та вічного зв’язку з Богом. Дхарма як основа моральності передбачає реалізацію п’яти принципів: знання, любові, справедливості, відданості та терпіння. Знання утихомирює розум, терпіння примирює розум, любов – серце. Служіння Богу реалізовує матеріальні потреби і примиряє тіло. Справедливість утихомирює душу. Коли розум, серце, тіло і душа праведної людини умиротворені, вона здатна до співчуття. Сповідуючи дхарму, людина приходить до усвідомлення себе вічною душею, її осяює розуміння, що все  створено Богом і все знаходиться в абсолютній владі Бога, вона бачить всюди прояв волі Бога. Той, хто усвідомив цю істину, не допустить жорстокості стосовно інших людей або тварин.
Крішна проповідує ідею безсмертя, незнищеності Вищого Я людини. Воно вічне, тому що є часткою Бога, безсмертне і вічне. Крішна описує процес божественного створення Космосу, розкриває шляхи звільнення, шляхи злиття з вищою Божественною Природою. Він стверджує, що на шляху вдосконалення Він зустріне кожного. Кожен так чи інакше повинен пройти всі стадії самоочищення. Скульптурна композиція виражає привабливість Божественної гри, яка кличе і захоплює душі до духовного світу реалізувати свою природу чистою любов’ю до Бога-Творця.
«Душа не народжується і не вмирає. Вона не з’явилась у минулому і ніколи не перестане існувати. Вона ненароджена, вічна, завжди наявна, безсмертна та первісна. Вона не знищується, коли гине тіло».